Dzień Głośnego Czytania z panem leśniczym - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Głośnego Czytania z panem leśniczym

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  Dnia 22 października 2018 r. w szkolnej bibliotece odbył się Dzień Głośnego Czytania. Zaproszonym gościem był pan leśniczy - Stanisław Rosa, który zapoznał dzieci czym zajmuje się w swojej pracy, opowiedział również  o akcji gaśniczej, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu.
  Następnie bibliotekarz poprosił o przeczytanie jednej z przygód leśnych przyjaciół z książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody gangu słodziaków” pt.."Bóbr Borys". Po przeczytaniu tej historyjki dzieci wspólnie z panem leśniczym ustalali listę bohaterów przeczytanego opowiadania oraz wymieniali jakie inne zwierzęta mieszkają w lesie. 
  Pan leśnik przyniósł do szkoły szyszki, żołędzie, kasztany, a zadaniem dzieci było odgadnięcie z jakich drzew one pochodzą. 
 Później zaproszony gość wspólnie z dziećmi wykonywał lornetki, które miały służyć do wypatrywania zwierzyny. Na zakończenie spotkania pan leśnik  przedstawiał dzieciom skóry zwierząt oraz poroża, a dzieci musiały odgadnąć jakiego to jest zwierzęcia. 
  W akcji tej wzięły udział dwie klasy pierwsze w sumie 38 osób. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego