Czerwiec w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Czerwiec w świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2019/2020
    Czerwiec zawsze jest miłym dla dzieci miesiącem, gdyż wtedy przypada ich święto. Również świetlica szkolna co roku stara się uczcić ten dzień, przygotowując dla najmłodszych wiele atrakcji. Ze względu na pandemię miniony Dzień Dziecka uczciliśmy online. Uczniowie poprzez platformę Edupage otrzymali od wychowawców życzenia oraz mnóstwo zadań i propozycji spędzenia tego dnia. Nie zabrakło zabaw, gier, prac plastycznych, piosenek, quizów i innych atrakcji. Dzieci miały możliwość zapoznania się również ze swoimi prawami i obowiązkami.
   W czerwcu obchodziliśmy również Dzień Drukarza. Najmłodsi mieli możliwość zapoznania się z tym zawodem poprzez oglądanie filmików edukacyjnych i czytanie ciekawych artykułów. Mogli również sami pobawić się w drukarzy, wykonując i odbijając pieczątki. Dzieci utrwalały zasady savoir-vivre w różnych sytuacjach, uczyły się piosenek o dobrych manierach oraz oglądały filmiki edukacyjne, których bohaterowie przypominali im zasady dobrego wychowania.
    Jak co roku w czerwcu chcieliśmy uczcić św. Jadwigę, obchodząc Dzień Patrona Szkoły. W tym roku odbył się on zdalnie, a uczniowie mieli możliwość wykazania się w wielu aktywnościach. Najmłodsi poznawali legendy o świętej, oglądali filmiki edukacyjne o jej życiu i działalności, układali puzzle, rozwiązywali quizy oraz uczyli się piosenek i wykonywali prace plastyczne. Mieli również okazję do przypomnienia sobie tekstu hymnu naszej szkoły.
   Świetliczaki uczciły również Dzień Ojca, wybierając aktywności spośród zaproponowanych przez wychowawców. Wykonywali laurki, uczyli się wierszyków i piosenek oraz zastanawiali się, jaki jest ich tata i co miłego mogą mu powiedzieć w dniu jego święta. W związku ze zbliżającymi wakacjami część czerwcowych propozycji dotyczyła bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci przypominały sobie właściwe zasady zachowania podczas letniego wypoczynku w różnych miejscach oraz utrwalały numery alarmowe. Poznawały również zasady bezpieczeństwa na wsi, biorąc udział w szkoleniu e-learningowym dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy” organizowanym przez KRUS.

Wszystkim dzieciom życzymy miłych oraz bezpiecznych wakacji!

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego