Marzec w świetlicy - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Marzec w świetlicy

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2020/2021
W marcu uczniowie uczcili zarówno święta znane i powszechnie obchodzone jak i te nietypowe. Marcowe aktywności zapoczątkowało przygotowanie kwiatów i laurek dla mam, babć, sióstr oraz pań pracujących w naszej szkole. W ten sposób dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe obchodziły Dzień Kobiet
Ważnym świętem był również Dzień Matematyki, w ramach którego uczniowie rozwiązywali zadania, w których musieli wykazać się znajomością dodawania i odejmowania. Zmierzyli się z sudoku, „zapałczanymi łamigłówkami”, rysowali figury geometryczne, wycinali i sklejali siatki brył, wyszukiwali figury ukryte na rysunkach oraz pojedynkowali się w rozwiązywaniu matematycznych zagadek i układanek.

Świetliczaki pamiętały również o Dniu Wody, utrwalając sobie, jak ważna rolę ta ciecz odgrywa w naszym życiu oraz dlaczego powinniśmy ją oszczędzać. Dzieci wykonały eksperyment z wędrującą wodą, obserwowały, co dzieje się z pozostawioną na kilka dni słoną wodą oraz oglądały filmiki edukacyjne. 
Dużą radość sprawiły dzieciom obchody Pierwszego Dnia Wiosny
W ramach tego święta uczniowie przygotowali portrety Pani Wiosny 
z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Ponadto rozwiązywały rebusy i krzyżówki o tematyce wiosennej i słuchały wiosennych piosenek. Spacerując i biorąc udział w zajęciach na świeżym powietrzu, obserwowały przyrodę i szukały pierwszych oznak wiosny.
W czasie zajęć świetlicowych dzieciom udzielił się również wielkanocny nastrój. Najmłodsi z pomocą nauczycieli wykonali dekorację sal, malowali pisanki oraz wykonywali ozdoby związane z Świętami Wielkanocnymi
Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe spotkali się również 
z panią higienistką, która przypomniała im, jak ważna jest higiena rąk. Uczniowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Nie tylko udzielali odpowiedzi na pytania, ale sami demonstrowali prawidłowe zasady mycia rąk, a nawet nauczyli się piosenki, która wprowadziła ich w radosny nastrój i pozwoliła utrwalić poznane zasady. 
Z okazji Światowego Dnia Słuchu dzieci rozmawiały na temat znaczenia zmysłu słuchu w życiu człowieka oraz czynników, które mu szkodzą. Podczas zajęć obejrzały filmiki edukacyjne, zastanawiały się, czym jest hałas i co mogą zrobić, aby się przed nim chronić. 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego