Szachiści znowu tryumfują ! - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Szachiści znowu tryumfują !

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  Szachy to dyscyplina, która integruje nie tylko pokolenia, ale także różne środowiska. Wśród wielu mistrzowskich imprez w kalendarzu szachowym znalazły się również Mistrzostwa Polski Ministrantów i Służby Liturgicznej. Dzięki hojności księdza proboszcza szachiści z UKS Magnus mogli po raz pierwszy pojechać na tę mistrzowską imprezę, którą od dziesięciu lat organizuje Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Katolicki Klub Szachowy Gambit
w Starachowicach.
  Szachiści to uczniowie, którzy nie tylko wyróżniają się w nauce, ale także aktywnie włączają się w życie społeczne. Można ich więc zobaczyć w posłudze przy ołtarzu w naszym kościele parafialnym, dzięki temu mogli uczestniczyć w wyżej wspomnianej imprezie. Ze Starachowic przywieźli więcej medali niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Zagrali w dwóch turniejach, szachów szybkich i błyskawicznych, w dwóch grupach, a klasyfikowani byli indywidualnie i grupowo.
  W turnieju szachów szybkich w grupie starszej drużyna w składzie: Jakub Łach, Łukasz Starma, Hubert Bębenek i Emilia Bębenek wywalczyła pierwsze miejsce w Polsce i tytuł mistrza kraju, Jakub Łach indywidualnie – trzecie miejsce.
   Jeszcze lepiej szachiści rzezawscy zagrali w turnieju błyskawicznym. Drużynowo obydwie drużyny, starsza i młodsza zajęły miejsca na podium, starsi – drugie, a młodsi w składzie: Mateusz Gawor, Szymon Pałka, Rafał Barnaś i Tomasz Łach stanęli na trzecim stopniu podium. Do kolekcji medali indywidualnie Dominik Synowiec (w grupie starszej) i Mateusz Gawor (w grupie młodszej) dorzucili dwa złote medale.
   Sukces ministrantów i lektorów to zasługa ich zaangażowania w realizowaniu swojej pasji, ale także wsparcia rodziców i pracy trenera Kornela Łęczka. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a zainteresowanych zapraszamy na zajęcia szachowe, które w naszej szkole odbywają się w każdą środę.
Tekst; Z. Łęczek
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego