Maj w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Maj w świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2019/2020
    W maju kontynuowaliśmy zdalne nauczanie, więc świetlica szkolna również działała online. Mimo braku bezpośredniego kontaktu z wychowawcami i rówieśnikami, dzieci mogły ciekawie i aktywnie spędzać czas, korzystając z propozycji zadań i zabaw zamieszczanych na platformie Edupage.
   Najmłodsi mieli możliwość zapoznania się z majowymi świętami i wykonywania wielu zadań o tematyce patriotycznej. Wśród propozycji pojawiły się quizy, filmiki edukacyjne, kolorowanki, obrazki do kodowania oraz piosenki. Zdalnie uczciliśmy również Dzień Strażaka, zapoznając się ze specyfiką tego zawodu, możliwymi zagrożeniami, a także ucząc się piosenek i wierszyków. W nawiązaniu do Dnia Strażaka i Dnia Pielęgniarki, dzieci przypominały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy, numery alarmowe oraz właściwe zachowania w przypadku zagrożenia. W związku z przypadającym w maju Dniem Unii Europejskiej, uczniowie mieli możliwość wirtualnego poznawania krajów europejskich, oglądania filmików oraz wykonywania zadań, w których musieli wykazać się wiedzą, logicznym myśleniem, umiejętnością wnioskowania i korzystania z dostępnych informacji.
     W maju obchodziliśmy również Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, który stał się okazją do zapoznania się z pracą bibliotekarza i zasadami funkcjonowania biblioteki oraz sięgnięcia po książkę. Wychowawcy świetlicy proponowali dzieciom audiobooki i słuchowiska wybranych pozycji książkowych oraz zachęcali do wykonania wielu ciekawych zadań.
    18 maja obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci z rozległej listy propozycji mogły wybrać tę, która najbardziej im odpowiada i uczcić tego wielkiego Polaka. Wśród propozycji znalazły się prace plastyczne, filmy animowane, piosenki, quizy, ciekawostki, teksty do czytania, puzzle oraz wiele innych. Dzieci mogły również włączyć się w działania biblioteki szkolnej i nagrać recytację wybranego tekstu poetyckiego autorstwa Karola Wojtyły.
   W maju świetliczaki nie mogły zapomnieć również o swoich mamach, dlatego wśród proponowanych aktywności pojawiły się laurki, własnoręcznie wykonane kwiaty, wierszyki, piosenki i propozycje spędzania czasu z mamą.
     W planie pracy świetlicy na bieżący rok szkolny wychowawcy świetlicy uwzględnili również obchody takich nietypowych świąt jak: Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Kosmosu, Dzień Żółwia, Dzień Orderu Uśmiechu i Dzień Bociana Białego. Dzieci zapoznawały się z genezą tych dni, wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały quizy, rebusy i zagadki, uczyły się piosenek i oglądały filmiki edukacyjne.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego