Grudzień w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień w świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2020/2021
   Grudzień to miesiąc, w którym tematyka zajęć świetlicowych dotyczyła głównie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Zanim jednak zanurzyliśmy się w świąteczny klimat, uczciliśmy Barbórkę i przygotowaliśmy prace związane z tym dniem.
   Chcąc przygotować się do nadchodzących świąt, świetliczaki wykonywały aniołki, ozdoby z masy solnej, rozwiązywały krzyżówki, zagadki, łamigłówki, sudoku oraz grały w memory związane z Bożym Narodzeniem. Czując świąteczny klimat, udekorowały salę łańcuchami i śnieżynkami z papieru oraz ubrały choinkę. Dzieci rozwijały również swoją kreatywność, kodując postać Świętego Mikołaja, renifery, bombki, prezenty oraz choinki. Przygotowały także „kącik świątecznych prac” oraz odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie obejrzały wystawkę książek związanych ze świętami i wystawkę kartek świątecznych.
Przygotowały też samodzielnie stroiki i życzenia dla pracowników szkoły. Rozmawiały o tradycjach bożonarodzeniowych i dowiedziały się, jak Boże Narodzenie obchodzone jest w innych krajach.
   Po takich przygotowaniach oraz trudzie włożonym w naukę zdalną, dzieci udały się na zasłużoną przerwę świąteczną oraz długo wyczekiwane ferie zimowe.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego