Pożegnanie absolwentów - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Pożegnanie absolwentów

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  Wraz z pożegnaniem roku szkolnego 2018/2019 nadeszła pora, aby pożegnać absolwentów szkoły. W tym roku oprócz absolwentów klas III gimnazjum żegnaliśmy po raz pierwszy absolwentów klas VIII szkoły podstawowej.
Uroczystość ta miała miejsce 18 czerwca 2019r. na hali gimnastycznej naszej szkoły. Tegorocznym absolwentom towarzyszyli ich rodzice, wychowawcy oraz nauczyciele. Mimo zbliżających się wakacji, chyba nikt ze zgromadzonych nie myślał o wyjazdach, odpoczynku i lenistwie, natomiast na twarzach wszystkich malowało się wzruszenie oraz nostalgia za tym, co za chwilę ma przejść do przeszłości.
  O godzinie 17:00 rozległ się dźwięk poloneza, a gimnazjaliści i ósmoklasiści tanecznym krokiem weszli na salę. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich gości oraz krótkim przemówieniem wygłoszonym przez panią dyrektor Barbarę Korol-Adamczyk. Następnie na salę wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn, a absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu Rada Samorządu Uczniowskiego, przekazała sztandar szkoły nowo wybranym przedstawicielom SU.
   Po zakończeniu oficjalnej części absolwenci wprowadzili zgromadzonych w świat swoich wspomnień z lat nauki szkolnej. Były wierszyki, piosenki prezentacje multimedialne i podziękowania zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców, których rolę w swoim wychowaniu i edukacji absolwenci szczególnie podkreślali..
  Kolejnym punktem uroczystości było wręczanie nagród uczniom, którzy uzyskali średnią ocen umożliwiającą otrzymanie świadectwa z wyróżnieniem, a także przekazanie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów za wysokie wyniki w nauce i reprezentowanie szkoły w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. W czasie uroczystości wręczono również stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2018/2019.
  Pożegnanie absolwentów nie mogłoby się odbyć bez tradycyjnej już gali „Super Szóstki”, którą profesjonalnie prowadzili Patrycja Stefanik oraz Filip Waśniowski. Podczas gali, uczniowie wyróżniający się osiągnięciami w poszczególnych dziedzinach, z rąk pani dyrektor Barbary Korol – Adamczyk otrzymali medale.
  Uroczystość została przygotowana przez wychowawców klas ósmych i trzecich gimnazjum – panią Agatę Marek, panią Małgorzatę Smoleń, panią Teresę Hołotę, pana Adama Cichonia i pana Janusza Rysaka. oraz pana Pawła Lekkiego, lecz główną rolę w realizacji tego pięknego i wzruszającego wydarzenia odegrali tegoroczni absolwenci.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego