Grudzień w świetlicy - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień w świetlicy

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2019/2020
  Na początku grudnia dzieci przypomniały sobie informacje o adwencie, który jest czasem oczekiwania i przygotowań do zbliżających się świąt. Najmłodsi z radością wykonali kalendarz adwentowy w formie choinki, w którym ukryte były świąteczne zadania do projektu Kodowanie na dywanie. Kodując, obchodziły również Barbórkę oraz mikołajki. W świąteczny nastrój wprowadziło nas kodowanie postaci świętego Mikołaja, reniferów, bombek, prezentów oraz choinek. Dzieci rozwijały również swoją kreatywność, wykonując choinki z zakrętek, kartek papieru, starych książek a nawet guzików. Samodzielnie przystroiły świetlicowe choinki, które stworzyły w salach niezwykłą atmosferę.
  6 grudnia naszą świetlicę odwiedził św. Mikołaj , który wręczył świetliczakom słodkie upominki i certyfikaty „grzecznych dzieci”, mające być gwarancją tego, iż przez cały rok ich zachowanie było wzorowe. Mikołaj bardzo spieszył się, aby zdążyć z prezentami do wszystkich dzieci, jednak zostawił list dla najmłodszych oraz zadania, które dzieci wykonywały w czasie zajęć pod opieką nauczycieli.
  Wystawa kartek świątecznych przypomniała dzieciom o najbliższych, ale też o ludziach samotnych i chorych. Postanowiliśmy więc wziąć udział w akcji „Marzycielska poczta”.Przedstawiciele uczniów uczęszczających na świetlice złożyli życzenia świąteczne chorym przebywającym w Domu Pomocy Społecznej w Bochni.  Najmłodsi uczcili również Dzień Wolontariusza, przygotowując medale dla uczniów, którzy bezinteresownie odwiedzają naszą świetlicę i organizują dzieciom różne zabawy.
  Świetliczaki bardzo aktywnie i kreatywnie spędzały czas w świetlicy. Wykonywały aniołki, ozdoby z masy solnej, śnieżynki, bombki i lapbook świąteczny. Wśród ozdób nie zabrakło również długich i kolorowych łańcuchów, którymi przystroiliśmy salę. Przygotowania do świąt umiliły nam zagadki i łamigłówki, sudoku, memory świąteczne oraz gry doble. Dzieci odczytywały także kody QR i układały domino.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego