Wygrana w konkursie "Postaw na Słońce" - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wygrana w konkursie "Postaw na Słońce"

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
    Pięcioro uczniów z Publicznego Gimnazjum w Rzezawie od października 2016 r. do marca 2017 r. uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie filmowym realizowanym w ramach projektu „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska.
   Projekt ma za zadanie upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.
W ramach konkursu filmowego, celem zarejestrowanych zespołów szkolnych, było przygotowanie z pomocą nauczyciela - opiekuna krótkich filmów edukacyjnych prezentujących mikroinstalacje OZE znajdujące się w regionie zamieszkania uczniów.
  W rywalizacji uczestniczyło 159 szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Zespół Helioteam z Rzezawy w składzie: Gabriela Szafrańska, Kinga Synowiec, Renata Tytro, Jakub Waśniowski, Michał Maderak przy dużym zaangażowaniu i wsparciu władz i pracowników Urzędu Gminy Rzezawa zrealizował film promujący odnawialne źródła energii.
Przygotowany reportaż został następnie wykorzystany do zorganizowania kampanii informacyjnej promującej OZE w szkole i społeczności lokalnej.
Film naszego zespołu został doceniony przez sędziów konkursowych
i otrzymał zaszczytne I miejsce.
      W środę 4 października 2017r. cały nasz słoneczny zespół - aktualnie absolwenci gimnazjum oraz uczniowie klas gimnazjalnych włączonych od nowego roku szkolnego do Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie wraz z Dyrektorem Szkoły - panią Barbarą Korol - Adamczyk oraz przedstawicielem Urzędu Gminy w Rzezawie - sekretarzem – panem Piotrem Koczanowskim wziął udział w uroczystej gali podsumowującej wyniki projektu „Postaw na Słońce”. Uroczystość odbyła się w Warszawie w gmachu Ministerstwa Środowiska. Po wystąpieniach organizatorów razem z Kubą Waśniowskim opowiedzieliśmy na forum o swojej pracy przy projekcie. Wszyscy otrzymaliśmy nagrody, które wręczył wiceminister środowiska, Sławomir Mazurek.
    Wójt Gminy Rzezawa - pan Mariusz Palej, który z racji obowiązków nie mógł uczestniczyć w warszawskiej gali postanowił uhonorować uczniów, zapraszając ich na spotkanie w UG w Rzezawie, w czasie którego osobiście pogratulował nam sukcesu oraz wręczył okolicznościowe upominki.

opiekun zespołu Helioteam
Jolanta Sulma

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego