Świąteczne przygotowania - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Świąteczne przygotowania

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2018/2019
  Święta to czas niezwykły i przez wszystkich z niecierpliwością wyczekiwany. Jest to czas magiczny, ale również poprzedzony mnóstwem pracy i przygotowań. Nasze świetliki także nie próżnowały i zajęły się przygotowaniem świątecznych dekoracji. Rytm pracy wyznaczał kalendarz adwentowy.
   W okresie przedświątecznym sala świetlicowa zmieniła się w fabrykę pięknych ozdób. Przez kilka dni najmłodsi uczniowie przygotowywali aniołki, renifery, gwiazdki, bombki, dzwoneczki oraz śnieżynki. Gotowe ozdoby zostały przypięte do firanek oraz nawleczone na sznureczki i utworzyły piękne świąteczne girlandy. W naszej świetlicy nie zabrakło również zimowych witraży zdobiących okna, gwiazd betlejemskich oraz ogromnej choinki, która została naklejona na drzwi. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły szopkę, wycinając i sklejając jej poszczególne elementy. Wszyscy z wielką radością wykonywali świąteczne łańcuchy z papieru kolorowego. Niektórzy podjęli również trud zrobienia łańcuchów z bibuły. Gdy wszystkie łańcuchy były już gotowe, zostały połączone. Uczniowie byli zaskoczeni, że wspólnie udało im się zrobić łańcuch, którym można było opleść całą salę.
   Najwięcej radości dostarczyły jednak zajęcia, w czasie których dzieci samodzielnie przygotowały masę solną, rozwałkowały ją, a następnie przy pomocy foremek wycinały z niej ozdoby choinkowe. Świetlica szybko wypełniła się choineczkami, gwiazdkami oraz dzwoneczkami. Po wyschnięciu ozdoby zostały pomalowane farbkami, a następnie wraz z papierowymi śnieżynkami zawieszone na choince.
   W tak przyozdobionej sali od razu można było poczuć magię świąt i rozpocząć rozmowy o świątecznych zwyczajach oraz wsłuchać się w melodie kolęd i świątecznych piosenek. Dzieci nie pozostały jednak tylko słuchaczami, lecz wystąpiły również w roli wykonawców utworów. Śpiewały, tańczyły, wystukiwały i wyklaskiwały rytm oraz próbowały grać na cymbałkach.
   Zajęcia wywołały w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wszyscy byli bardzo dumni z efektów swojej pracy i z chęcią prezentowali je rodzicom oraz dziadkom.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego