Idź do spisu treści

Menu główne:

Kwietniowe Zmagania przy Szachownicy

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
  Małopolska na Sportowo – to inicjatywa Zarządu województwa małopolskiego, w ramach której UKS Goniec Staniątki realizuje projekt Kwietniowe Zmagania przy Szachownicy. Zaprzyjaźniony klub zaprosił naszych szachistów do udziału w czterodniowych rozgrywkach (11-14 kwietnia 2019), które okazały się bardzo owocne.
  Ograni szachiści, którzy już od wielu miesięcy walczyli o podniesienie swojej kategorii szachowej spełnili swoje marzenie. Dawid Baran i Mateusz Gawor zdobyli polski ranking 1600 i zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w turnieju, natomiast początkujące zawodniczki - Lenka Waśniowska i Maja Knaga podniosły swoje kategorie z V na IV. Ze Staniątek wyjechali z cennymi pucharami i nagrodami. W turniejach grało ponad 150 dzieci. Z kolei Dominik Synowiec, rywalizując w dwudniowych rozgrywkach, zdobył II kategorię, co jest już naprawdę wysokim osiągnięciem.
  Tydzień wcześniej zawodnicy UKS Magnus wzięli również udział w turnieju klasyfikacyjnym w Krakowie w szkole mistrzostwa sportowego. Tam także w gronie 250 zawodników pięknie się zaprezentowali. Pięcioro zdobyło lub podniosło swoje kategorie (Antoni Góra i Bartłomiej Czesak – I kat., Łukasz Czesak, Daria Duśko i Lena Waśniowska V kat.).
  To dopiero początek sezonu, ale trzeba zauważyć, że tak owocnego pierwszego półrocza działacza klubu nie pamiętają. Przed najlepiej pracującymi szachistami wyjątkowy turniej. Zostali zaproszeni do rozegrania 9 maja zawodów w …Sejmie Rzeczpospolitej. O tej wyjątkowej przygodzie wkrótce, a tymczasem mocno trzymamy kciuki, by na Wiejskiej jak najlepiej zaprezentowali swój klub i szkołę.

Tekst: Z. Łęczek