Jak nie czytam, jak czytam - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Jak nie czytam, jak czytam

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
     7 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam” . Nauczyciele bibliotekarze oraz wychowawcy, w porozumieniu z Kierownikiem Gminnej Biblioteki w Rzezawie panią Martą Wiater i Dyrektorem Publicznego Przedszkola w Rzezawie panią Kingą Rudnik, zorganizowali dla środowiska lokalnego happening, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3. Celem akcji było budowanie pozytywnego wizerunku książki oraz pokazanie, że czytanie nie musi być przykrym obowiązkiem, lecz może kojarzyć się z przyjemnością, relaksem i rozrywką.
      Dzieci pod opiekąnauczycieli wyszły przed szkołę w kamizelkach odblaskowych, aby przez swój strój zwrócić uwagę na istotę sprawy. Następnie wspólnie, w miłej atmosferze i niecodziennej scenerii przeczytały fragment wybranej przez siebie lektury. Chcąc promować czytanie wśród mieszkańców wsi, pod opieką pań Jolanty Ważny i Edyty Lesiewicz przemaszerowały ze szkoły do Gminnej Biblioteki w Rzezawie. Aby zmotywować tych, którzy nie odkryli jeszcze radości płynącej z czytania, uczniowie  przygotowali tabliczki, na których umieszczone były napisy zachęcające do sięgnięcia po książkę oraz podkreślające korzyści, jakie przynosi obcowanie z literaturą.
     Najmłodsi jednak nie tylko zachęcali innych do czytania, ale sami również rozwijali swoje pasje czytelnicze, biorąc udział w organizowanym przez Gminną Bibliotekę w Rzezawie „Dyskusyjnym Klubie Książki”. Podczas zajęć dzieci czytały bajki, rozmawiały o czytanych książkach oraz rozwiązywały zagadki związane z literaturą. Dzięki swojej postawie i zaangażowaniu w projekty czytelnicze uczniowie udowodnili, że czytanie może być początkiem niezwykłej podróży, która daje wiele radości i przynosi mnóstwo korzyści.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego