Wrzesień w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wrzesień w świetlicy szkolnej

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2020/2021
  Po prawie półrocznej przerwie w naszej świetlicy znów słychać gwar i śmiech. Najmłodsi uczniowie przed i po lekcjach mogą wspólnie spędzać czas, bawić się oraz rozwijać swoje zainteresowania i talenty.
W pierwszych dniach września zajęcia poświęcone były szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Uczniowie poznawali zasady zachowania w świetlicy szkolnej oraz na placu zabaw i tworzyli kodeks świetliczaka. Wychowawcy zwrócili również uwagę na konieczność przestrzegania dodatkowych wytycznych wynikających z panującej epidemii wirusa SARS CoV-2.
Wśród poruszanych tematów było także bezpieczeństwo w czasie drogi do szkoły. Dzieci poznawały najważniejsze znaki drogowe, utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, oglądały filmiki edukacyjne oraz wykonywały prace plastyczne.
Wrzesień to czas, kiedy każdy wspomina wakacje, toteż dzieci dzieliły się z grupą swoimi wspomnieniami, opowiadały, jakie miejscowości odwiedziły oraz opisywały zakupione pamiątki. Oglądały również wystawkę pocztówek przygotowaną przez wychowawców i układały puzzle o tematyce wakacyjnej.
Pod koniec września powitaliśmy jesień, więc sale świetlicowe zmieniły wystrój, a dzieci wykonywały prace plastyczne związane z tą porą roku. W ostatnim dniu miesiąca świętowaliśmy Dzień Chłopaka.
Wrzesień to czas nawiązywania przyjaźni i kształtowania pozytywnych relacji w grupie, toteż dzieci brały udział w zabawach integracyjnych. Gdy pozwalała na to pogoda, zajęcia odbywały się na zewnątrz. Uczniowie korzystali z placu zabaw, odrabiali zadania na świeżym powietrzu, czytali oraz rozwijali swoje pasje. W deszczowe i chłodne dni dzieci bawiły się w salach. Powstawały wtedy ciekawe prace plastyczne i budowle z klocków. Rozgrywano również turnieje gier planszowych, ćwiczono pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego