Targi edukacyjne i spotkanie z młodopolskim mistrzem - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Targi edukacyjne i spotkanie z młodopolskim mistrzem

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
   W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”. Dzięki niemu uczniowie stojący przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej mogą korzystać z pomocy doradcy zawodowego w ramach utworzonego Szkolnego Punktu Informacji i Kariery (SPInKa). Udział w projekcie daje młodzieży również szansę bezpłatnego uczestniczenia w Targach Edukacyjnych „Festiwal Zawodów w Małopolsce”.
   Korzystając z tej okazji, 23 marca 2018 r., uczniowie klas 3 gimnazjum wraz z opiekunami udali się do centrum EXPO Kraków, aby poszerzyć swoją wiedzę o interesujących ich zawodach, a także w praktyce sprawdzić swoje zawodowe predyspozycje. Cięcie drewna, jazda kolejką, kosztowanie różnorodnych potraw oraz możliwość skorzystania z usług fryzjerskich i kosmetycznych sprawiły młodzieży wiele przyjemności. Po dwóch godzinach zgłębiania wiedzy o zawodach, przyszła pora na obcowanie ze sztuką. Kolejnym punktem wycieczki było bowiem Muzeum Narodowe i wystawa dzieł młodopolskiego malarza, dramaturga oraz poety – Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież chętnie słuchała opowieści o życiu „czwartego wieszcza”, z uwagą przyglądała się obrazom i podejmowała próby ich interpretacji. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiły projekty witraży oraz mebli, a także makieta przedstawiająca koncepcję przebudowy wzgórza wawelskiego.
  Wyjazd okazał się bardzo ciekawą formą zdobywania wiedzy. Dzięki niemu gimnazjaliści mieli możliwość sprecyzowania swoich planów edukacyjno-zawodowych, a także delektowania się niezwykłymi dziełami młodopolskiego mistrza.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego