Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Wydarzenia > Rok szkolny 2019/2020
  Październik w Szkole Podstawowej w Rzezawie był miesiącem wielu działań prowadzonych w bibliotece szkolnej. Miały one na celu zachęcenie uczniów do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej, ale przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało : : ”Wyobraź sobie, że…”
 
 
   Bibliotekarze przygotowywali hasła, gazetki zachęcające do odwiedzenia biblioteki, wystawy książek. Uczniowie ozdobili „Drzewo czytelnika” liściami, na których uzupełniali niedokończone zdania: „Biblioteka, to …”, „Czytam, bo…”, „Książka, to..”, „Książka kojarzy mi się …”.
   30 października 2019r. uczniowie z klas pierwszych zostali pasownani na czytelników. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, nauczyciele bibliotekarze przekazali uczniom wiele cennych informacji dotyczących książek i pokazali, jak należy korzystać z księgozbioru. Zapoznali nowych czytelników z regulaminem wypożyczalni
i czytelni. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.
   Na pamiątkę spotkania nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, piękne zakładki do książki oraz słodki upominek. 
  Uczniowie klas drugich uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. "Budowa i metryczka książki", a uczniowie klas trzech - "Początki państwa polskiego".
Bibliotekarze zaprosili uczniów do udziału:
  • w konkursie plastycznym „Najpiękniejszy mol lub motyl książkowy”
  •   uczniowie kl.VI na języku polskim pod kierunkiem Beaty Waśniowskiej wykonali lapbooki do wybranej lektury. Prace uczniów były eksponowane na wystawce w bibliotece.
  • w konkursie literackim „Opowiadanie z biblioteką w tle”
 
  • warsztatach bibliotecznych „Metamorfoza książki”, „Mol książkowy”
  • „Nocy bibliotek”
  • w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego