Listopad na świetlicy - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Listopad na świetlicy

Szkoła > Świetlica > Rok szkolny 2019/2020

W listopadzie w świetlicy obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.
Dzieci słuchały bajek, które czytali nauczyciele i wolontariusze, kodowały, rozwiązywały rebusy, quizy, krzyżówki oraz wykonywały przestrzenne figurki księżniczek i spidermena.


Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci słuchały wierszy, robiły lapbooka o Polsce, rozkodowywały hasła oraz tworzyły napisy z klocków i zakrętek. Ponadto odczytywały kody QR, grając w domino i w duble, układały puzzle, a także wysłuchały słuchowiska „Wojtek żołnierz bez munduru”. Uczniowie zastanawiali się, co by było, gdyby Polska nie odzyskała niepodległości. Oglądali film edukacyjny o Józefie Piłsudskim oraz słuchali piosenek patriotycznych. Rozmawiały również o tym, co to jest patriotyzm i w jaki sposób można go wyrażać na co dzień. 
W listopadzie obchodziliśmy również Dzień Kredki oraz Dzień Pluszowego Misia. Dzieci kolorowały obrazki, malowały misie farbkami, wykonywały maski i misiowe prace plastyczno-techniczne. Słuchały piosenek o misiach i oglądały bajki, a także czytały utwory, których bohaterami są misie. Dzieci, rozwiązując krzyżówki, rebusy i zagadki oraz kodując, miały możliwość poznania bajkowych misiów. Dla najmłodszych był to wyjątkowy dzień, gdyż w czasie zajęć towarzyszyły im ich ulubione pluszaki. W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia uczniowie wzięli również udział w konkursie na opowiadanie o misiach. Obchody tego uwielbianego przez dzieci dnia połączyliśmy z realizacją jednego z modułów projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. 
Świetliczaki rozmawiały także na temat tego, czym jest życzliwość i jak można okazywać ją drugiemu człowiekowi. Dzień Życzliwości i Pozdrowień stał się również okazją do przypomnienia zasad obowiązujących w szkole, świetlicy oraz w relacjach z rówieśnikami. Koniec listopada upłynął nam na wróżbach i zabawach, gdyż w tych dniach wkroczyliśmy w andrzejkowy klimat. 
   W świetlicy nie można się nudzić, dlatego ponure jesienne dni wypełnialiśmy grami planszowymi, zabawami, tworzeniem budowli z klocków, wspólnym czytaniem i oglądaniem bajek. 
   
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego