Do grodu Kraka po nowe doświadczenia - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Do grodu Kraka po nowe doświadczenia

Wydarzenia > Rok szkolny 2019/2020
  W zawodach szachowych nie ma przerwy. Jeśli ktoś chce doskonalić swoją formę, okazji do gry w turniejach znajdzie bez liku, i to o przeróżnej randze. Można zagrać w małym kameralnym turnieju, można wybrać się na ważne, prestiżowe zawody.
  W takiej właśnie imprezie w miniony weekend 25-27 października zagrali zawodnicy z UKS Magnus. W piątkowe popołudnie zameldowali się w hotelu Galaxy w Krakowie na Mistrzostwach Małopolski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.
W pierwszy dzień odbywała się rywalizacja drużynowa. Nasz szkolny klub reprezentowały dwie drużyny w składzie: Nadia Radzięta, Tomasz Łach, Dawid Baran i Mateusz Gawor – pierwsza drużyna oraz Lena Waśniowska, Rafał Barnaś, Antoni Góra i Szymon Pałka. Druga ekipa, choć teoretycznie słabsza zagrała całkiem zadawalająco i zajęła wśród 30 grających drużyn 14 miejsce. Nieco słabiej poszło pierwszemu składowi, ale taki właśnie jest sport - faworyt nie zawsze wygrywa.
   W sobotę i niedzielę szachiści rywalizowali w zawodach indywidualnych. Mieli okazję potykać się z utytułowanymi zawodnikami, których szyje niejednokrotnie zdobiły medale mistrzostw Polski, a nawet Europy. Nic więc dziwnego, że wygrywanie nie było łatwą sprawą i wiele razy z pojedynku wychodzili na tarczy. Udział
w mistrzowskiej imprezie był jednak okazją do zbierania nowych doświadczeń i wdrażania w życie umiejętności, które zdobywają na zajęciach.

Tekst:  Z. Łęczek

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego