Jan Kulig w świetlicy szkolnej - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Jan Kulig w świetlicy szkolnej

Wydarzenia > Rok szkolny 2018/2019
„I krótkie życie jest dostatecznie długie,
by przeżyć je szlachetnie”
                                                               Seneka

    12.02.2019 r. w naszej świetlicy gościliśmy pana Jana Kuliga – ojca tragicznie zmarłego kierowcy rajdowego Janusza Kuliga.
    Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przybliżyła uczniom postać wybitnego rajdowca. Następnie dzieci obejrzały krótki filmik będący relacją z wyścigu z udziałem Janusza Kuliga. Podczas spotkania najmłodsi mieli możliwość zadawania pytań, na które pan Jan udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Dzieci były zaciekawione nie tylko tematyką rajdów i sukcesami Janusza Kuliga, lecz również czasami jego dzieciństwa i młodości, ulubionymi zabawkami oraz ocenami w szkole. Każdy z uczniów chciał mieć pamiątkę z tego niezwykłego spotkania, a pan Jan z cierpliwością i uśmiechem rozdawał dzieciom autografy. Prezent otrzymała również szkoła. Pan Jan podarował album oraz płytę, które trafiły do szkolnej biblioteki, aby każdy z uczniów miał możliwość ich wypożyczenia i zapoznania się z biografią oraz osiągnięciami Janusza Kuliga.
     Spotkanie nie tylko dostarczyło uczniom wiedzy o osobie Janusza Kuliga i rajdach samochodowych, lecz było również ważną życiową lekcją. Uczniowie dowiedzieli się, że w drodze do sukcesu należy pamiętać o drugim człowieku i kierować się zasadą fair play, która towarzyszyła Januszowi Kuligowi zarówno na torach wyścigowych jak i w życiu codziennym.
Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Kuligowi za poświęcony czas, cierpliwość i przybliżenie postaci wybitnego kierowcy rajdowego.

                                             ***
   W związku z przypadającą 13.02.2019 r. 15. rocznicą tragicznej śmierci Janusza Kuliga podopieczni świetlicy szkolnej udali się pod obelisk upamiętniający rajdowca i zapalili tam symboliczne znicze.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego